Tasuta kohaletoimetamine Tallinnas alates 50 € ja lähiümbruses alates 100 €.

Meie lugu

Maria ja Dmitri, Ökut kohviku pererahvas, seisavad looduses

Millest kõik alguse sai?

Oleme Maria ja Dmitri, ÖKUT kohviku pererahvas. Maria on laialdase kogemusega turundaja ning Dmitri on Prantsusmaal gastronoomiahariduse ja pikaajalise töökogemuse saanud peakokk, Eesti Peakokkade Ühenduse liige.

Sügisel 2021 otsustasime teha elus kannapöörde ning alustasime millegagi, mis on meile päriselt oluline ja millega saame teha ka teisi inimesi õnnelikumaks.

Pool aastat sobivate ruumide otsinguid ning samapalju oma kätega ehitus- ja remonditöid, kontseptsiooni lihvimist ja köögis katsetamisi – nii sündis ÖKUT – koht, kus on oluline iga külaline, iga töötaja ja nende pered, kus väärtustame tervist ja hoolime loodusest.

Miks just mullivahvlid ja miks need erilised on?

Mullivahvlid on piiramatute võimalustega roog, mille vahele saab panna nii kõige lihtsamaid koduseid täidiseid kui ka gastronoomilisi hõrgutisi. Samuti saab küpsetamise käigus lisada täidiseid ka vahvli mullidesse, mis muudab maitseelamuse veelgi põnevamaks. Kasutame ainult naturaalseid ja puhtaid tooraineid, vitamiinirikast mikrorohelist otse farmist, värskeid puuvilju ja marju ning vabapidamisel kanade mune.

Meie toidud ei sisalda ühtegi säilitusainet ega maitsetugevdajat ning vahvlites on 40% vähem suhkrut kui Aasiast pärit originaalretseptis. Igal varahommikul läheb Dmitri isiklikult kohalikule turule, et leida kohviku jaoks parimad toorained. Meie jaoks on oluline, et meie roogasid saaks nautida tervist kahjustamata, et lapsed eelistaksid E-aineid täis maiustustele värskeid marju ja puuvilju. Sellest ka meie kohviku sümboolne nimi – ÖKUT.

ÖKUT on koht, kus saad nautida lihtsaid maitseid uues kuues, tulla üksi või sõprade ja lastega ning tunda olemisest rõõmu. Sest elu on täis õnnehetki, tuleb vaid osata neid märgata ja väärtustada.

Uus täiendav suund ja uued müügikanalid

Kuna meie hõrgutisi telliti järjest enam erinevatele üritustele, avasime 2023. aasta alguses suupistecateringi suuna koos uue kodulehe ning mugava tellimiskeskonnaga, kus kodused mullivahvlid on vaid väike osa kõikidest pakutavatest võimalustest. Oled oodatud uudistama meie cateringi lehte ja e-poodi!